خواندنی های طلایی

اطلاعات نه چندان کم از استاندارد در صنعت طلاسازی

اطلاعات نه چندان کم از استاندارد در صنعت طلاسازی

همه دست اندرکاران صنف طلا و جواهر در سراسر کشور به خصوص کارگران وسازندگان زحمتکش این صنف از اجباری بودن استاندارد طلااستقبال میکنند.
به جزتعدادی نفرات انگشت شماری درسراسرایران به عمد مرتکب خلاف درتعیین عیار مصنوعات خود باشند. این موضوع بسیار مهم؛  ممکن است درتمام صنوف و حتی کالاهایی که مشمول اجباری استاندارد باشدچنین خلافی رخ دهد. کالاها و اجناسی که علاوه برضرر اقتصادی ضرر جانی شهروندان را نیز تهدید کند.
درمورد طلا اگرجنسی باعیار 750 فروخته شود فروشندگان در هر جا ازکشو رموظف هستنند طبق فاکتور صادره؛ محصول را با همان عیارخریداری کنند.
بنابراین هیچگونه ضرری متوجه خریدار نمیشود. برای ساخت مصنوعات طلا ازموا داولیه شمش خالص استفاده میشود که ازطریق بانکهای مرکزی و مراکزی که دولت ایجادکرده شمش دراختیار سازندگان قرارمیگیرد. ولی درکشورما ازطلاهای اسقاطی که هزاران هزار بار ذوب شده و محدد تولیدمیشود استفاده میشود. که این امرباعث خطا در عیار استاندارد طلا میشود. ازطرفی ازمایشگاههای ما باید به دستگاههای مدرن و مواد مصرفی استاندارد مجهز شوند. اختلاف 4 یا 5خط درهزار برمیگردد به اختلاف ازمایشگاهها و عوامل جوی نه تقلب درعیار بنابراین کمی بی مهری است که اینچنین سازندگان مورد اتهام قرار گیرند سازندگانی که با حداقل سرمایه و ابزارالات سنتی و فرسوده کارهای بسیار زیبا و هنری ارائه میدهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضمانت اصالت کالا

7 روز ضمانت بازگشت

پرداخت امن

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال به تمام نقاط کشور

فروشگاه
مقایسه
علاقه مندی
وبلاگ
در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...
Scroll To Top